Taksi Varsova

Taksi Varsova

Varsovassa toimii useita tusinoita taksiyrityksiä. Jokaisessa niistä on lähtömaksu, mikä on noin 8 PLN. Laskun loppuosa on yhden kilometrin mukainen kilometrimaksu 4 sovellettavat tariffit.
Tariffi 1 voimassa arkipäivisin alkaen. 06:00 – 22:00
Tariffi 2 voimassa arkipäivisin alkaen. 22:00 – 06:00 ja sunnuntaisin ja pyhäpäivinä
Tariffi 3 voimassa lähtöön ensimmäisen tariffivyöhykkeen ulkopuolella ilman paluumatkaa arkisin alkaen. 06:00 – 22:00
Tariffi 4 voimassa lähtöön ensimmäisen tariffivyöhykkeen ulkopuolella ilman paluumatkaa arkisin alkaen. 22:00 – 06:00 ja sunnuntaisin ja pyhäpäivinä.

Ensimmäisen tariffin maksu vaihtelee 1,5 zlotyn välillä – 2,5PLN yhtiöstä riippuen. Huomaa, että muut tariffit ovat tariffin moninkertaisia 1:

Tariffi 2 = Tariffi 1 x 1,5
Tariffi 3 = Tariffi 1 x 2
Tariffi 4 = Tariffi 1 x 3

TAXI WARSZAWA – Yrityksen nimi ja puhelinnumero.
Euro Lux taksi 196-62
Orlik taksi 226710101
Wawa taksi 196-44
Taksi Plus 196-21-196-85
Mokotów-taksi 226514444
Glob CAB taksi 196-68
Top taksi 196-64
Wilanów taksi 228587755
Kulta taksi 196-88
Grosik taksi 226464646 i 501464646
Grochów taksi 226101065
Sawa taksi 226444444
O.K- TAKSI 196-28
Oikea 781079514
Omega taksi 222454545
Bayer taksi 196-67
MPT 191-91
MEGA taksi 226962222
Tarchomin taksi 228113397
Super taksi 196-22 i 196-61
Ottaa taksi 196-26
Kehotaksi 196-24
Taksi Wilga 226733333
Tele taksi 196-27
Keltainen taksi 228633333
Naapuritaksi 226383333
Ympäristöauto 123456789
EkoCab 226442222
Extra Taksi 196-83
W-wa Taksiliitto 501492561
Taksikumppani 196-69
Volfra Radio Taxi 196-25
Siirtotaksi 226442234
Trans-taksi 196-29
Muranów taksi 226368000
Varsovan kaupunki 194-59
Delta Taxi 604874046
Kometa taksi 228532488
Ele taksi 228111111
Centax 226523601
Atu taksi 227177777
ME.RC taksi 226777777
Pikataksi 196-63
Ursyn taksi 194 66 i 228555555
Copernicus Taxi 226723223
Kaiku taksi 602879412
Sezam taksi 226222222
Uusi taksi 196-87
Reduta Taxi 228770000
Marion Taksi 226146426
Väri Taksi 2001 501140554
Hei taksi 196-23