Weekend za miastem

WEEKEND ZA MIASTEM

Jeśli nasi Goście mają nieco więcej czasu wolnego proponujemy kilkugodzinną wyprawę poza centrum miasta, do klimatycznych miejscowości na Mazowszu. W odległości dwóch godzin jazdy samochodem od Warszawy znajduje się przepiękne położone zabytkowe XIV-wieczne miasto Kazimierz nad Wisłą. Miasto to słynie ze swojej niepowtarzalnej sielskiej atmosfery, przepięknego rynku i renesansowych zabytków.

Inne atrakcyjne miejsca wokół Warszawy to malowniczy park i dworek w Żelazowej Woli, gdzie mieszkał Fryderyk Chopin, barokowy pałac i romantyczny ogród w Nieborowie czy zamek w Czersku nad Wisłą.

W bezpośredniej okolicy Warszawy znajdują się piękne tereny leśne m. in. Kampinoski Park Narodowy. Around Warsaw CITY GUIDE proponuje organizację wycieczek pieszych lub rowerowych oraz smakowitych pikników. Proponujemy także rejsy statkiem po Wiśle lub łódkami po pobliskim jeziorze Zegrzyńskim.

KAMPINOSKI PARK NARODOWY

Oddalony o 30 km od centrum Warszawy. Przez park wiodą szlaki piesze i rowerowe. W wyznaczonych miejscach możliwość zorganizowania pikników. W okresie wiosenno-jesiennym atkacją są wycieczki pociągiem retro. W pobliżu Parku znajduje sie także Żelazowa Wola, miejsce urodzin Fryderyka Chopina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *