Drosje Warszawa

Drosje Warszawa

Det er flere titalls drosjeselskaper som opererer i Warszawa. Det er et startgebyr i hver av dem, som handler om PLN 8. Resten av regningen er avgiften per kilometer i henhold til en av 4 gjeldende tariffer.
Tariff 1 gyldig på hverdager fra kl. 06:00 – 22:00
Tariff 2 gyldig på hverdager fra kl. 22:00 – 06:00 og søndager og helligdager hele dagen
Tariff 3 gyldig for avganger utenfor 1. tollsone uten å bruke hjemreisen på hverdager fra kl. 06:00 – 22:00
Tariff 4 gyldig for avganger utenfor 1. tollsone uten å bruke hjemreisen på hverdager fra kl. 22:00 – 06:00 og søndager og helligdager hele dagen.

Gebyret i den første tariffen varierer mellom PLN 1,5 – 2,5PLN avhengig av selskapet. Vær oppmerksom, at de andre tariffene er et multiplum av tariffen 1:

Tariff 2 = Tariff 1 x 1,5
Tariff 3 = Tariff 1 x 2
Tariff 4 = Tariff 1 x 3

TAXI WARSZAWA – Firmanavn og telefonnummer.
Euro Lux drosje 196-62
Orlik Taxi 226710101
Wawa Taxi 196-44
Taxi Plus 196-21-196-85
Mokotów taxi 226514444
Glob CAB Taxi 196-68
Topp drosje 196-64
Wilanów Taxi 228587755
Gold Taxi 196-88
Grosik Taxi 226464646 Jeg 501464646
Grochów Taxi 226101065
Sawa Taxi 226444444
O.K- TAXI 196-28
Riktig 781079514
Omega Taxi 222454545
Bayer Taxi 196-67
MPT 191-91
MEGA Taxi 226962222
Tarchomin Taxi 228113397
Super Taxi 196-22 Jeg 196-61
Ta en taxi 196-26
Kroppstaxi 196-24
Taxi Wilga 226733333
Tele Taxi 196-27
Gul taxi 228633333
Nabotaxi 226383333
Miljøbil 123456789
EkoCab 226442222
Ekstra drosje 196-83
W-wa drosjeforening 501492561
Drosjeselskap 196-69
Volfra Radio Taxi 196-25
Overfør taxi 226442234
Trans Taxi 196-29
Muranów Taxi 226368000
By Warszawa 194-59
Delta Taxi 604874046
Kometa Taxi 228532488
Ele Taxi 228111111
Centax 226523601
Atu Taxi 227177777
ME.RC Taxi 226777777
Express Taxi 196-63
Ursyn Taxi 194 66 Jeg 228555555
Copernicus Taxi 226723223
Ekkotaxi 602879412
Sezam Taxi 226222222
Ny drosje 196-87
Reduta Taxi 228770000
Marion Taxi 226146426
Fargetaxi 2001 501140554
Hei Taxi 196-23